ve bu mübarek devrimin hedefine yoğunlaşmaya çağırır

Suriye Arap Cumhuriyeti

Özgür Suriye Ordusu

Humus Kurtuluş Hareketi

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Mübarek Suriye devriminin üzerinden dört yıl geçtikten sonra, bizim nezdimizde açığa çıkmıştır ki partisel, grupsal ve ideolojik bağlılıklar safları dağıtmakta, devrimci Suriye gençlerini ayrıştırmakta ve Suriye halkının yararlanılabilecek fırsatları kaçırmasına neden olmaktadır.

Humus Kurtuluş Hareketi, ayrılık ve anlaşmazlıkları bir tarafa bırakmak gerektiğini teyit eder, her ne surette olursa olsun partisel, mezhepsel ve grupsal kimliklerden uzak Suriye devriminin ilk ruhuyla herkesi kucaklayan Suriye ulusal projesi ekseninde toplanmak gerektiğini ifade eder ve herhangi bir parti, grup veya partisel kuruluşa bağlı olmama yükümlülüğünde ısrar eder. Hareketi yalnızca yönetim kurulu temsil eder. Kuruldan başka hiç kimsenin hareket adına konuşma hakkı yoktur. Humus Kurtuluş Hareketi ayrıca, mücrim (Esed) ve avaneleri bu ülkeden gidinceye kadar, tüm temelleri ve simge isimleriyle rejimin devrilmesi biçimdeki hedefini koruduğunu -ve de koruyacağını- ve o vakit geldiğinde varlığını, Suriye halkının üzerinde ittifak edeceği kurumsal yapı içine katacağını teyit eder.

Hareket, tüm Suriyeli grupları, ayrılık faktörlerini bırakmaya ve bu mübarek devrimin hedefine yoğunlaşmaya çağırır. Kuşkusuz gece, ne kadar uzarsa uzasın, mutlaka sabaha çıkar ve kuşkusuz Suriye halkının kurtuluşu çok yakındır.

“Muhakkak ki Allah emrini yerine getirmeye muktedirdir.”

  1. 9 Şaban 1436 / M. 27 Mayıs 2015

Humus Kurtuluş Hareketi

اترك تعليقاً

scroll to top